ГОЛОВНА НОВИНИ ОБИТЕЛІ ПУБЛІКАЦІЇ СВЯЩЕННОНАЧАЛІЄ НАСТОЯТЕЛЬ РОЗКЛАД СЛУЖБ ФОТОГАЛЕРЕЯ Контакти
 
  Свято-Михайлівський Долинський чоловічий Скит
 
 
Контакти
e-mail: [email protected]
тел.: +38 0976514980
ІСТОРІЯ
  Гість [Вхід] [Реєстрація]

  

                  Храм-1.jpg               Свято-Михайлівський Скитце  особливе місце! Розташований на  березі міського дивовижного озера,  до якого  линуть всі, хто мріє про  справжнє, сповнене щирої доброти і  благодаті серце….дивовижний храм,  кожна скромна будівля обителі,  щодня чують щирі сповіді та гарячі  молитви тих, хто приходить сюди,  бачать сльози радості  отриманої  насолоди від перебування в скиту.  

    Тому саме у Свято-Михайлівському  Скиту витає Дух молитви сповнений  дивовижних відчуттів, а звичаї  Православного богослужіння сягають у глибину століть…Люди, які потрапляють сюди навіть просто з цікавості знаходять тут віру. Так відбувається і до сьогодні. Хоча пройшло не багато часу, але потік людей у скит не зменшується, а навпаки збільшується. Біля святинь монастирських безліч людей отримують зцілення, як духовне, так і фізичне, дехто знаходить тут спокій душевний, а деякі приїздять сюди, щоб подякувати Господу Богу, Пресвятій Богородиці та Святим угодникам за допомогу.

   Скит – осередок православного монашества, аскетичного монашества, Відповідно до статуту, життя в скиту не легке, доводиться не тільки молитись, але й трудитись фізично оскільки скит розбудовується, але братія ревно виконує свій монаший послух… відколи в стінах обителі засвітились лампадки, відколи залунала молитва, відтоді  Скит став незмінним хранителем традицій українського православного монашества!

   Історія Свято-Михайлівського  Скита, Манявського  Хресто-Воздвиженського чоловічого монастиря не має минулого а є сучасною і  розпочалась  з місяця березня 2007 року Божого.

   Засновником Скита являється ігумен Даниїл (Кудибин) 

   Маючи з давна велике бажання, намісник з великою вірою взявся за будівництво храму, який було названо в честь Архистратига Михаїла, біля якого і організувався Скит.

   Спочатку була придбана на даному місці невеличка будівля з якої розпочалася реконструкція і вже зараз діє повноцінний типовий храм розміром 8/16.

   Реконструкція розпочалася в м. квітні 2007 р.Б. На перших порах приміщення було облаштоване під каплицю, а до нього добудовувався храм.

   На жаль, 2 лютого 2008 р. зловмисниками  каплицю було підпалено і святиня повністю згоріла. Після спалення на місці згарища братією було знайдено неушкодженими від вогню Святе Євангеліє, ікону Божої Матері "Неустанна Поміч" (Страсная) та напрестольний Хрест, які і до нині, окрім Євангелія, зберігаються в обителі.

  Про те обитель не занепала, навпаки після спалення братія та прихожани ще з більшим натхненням взялися дружньо за відбудову і на сьогоднішній день Скит процвітає успішно, за що ми вдячні Всевишньому!

В Скиту є Великі Святині такі як:

  - частина Святих Мощей одного із семи мучеників Херсонеських (Крим)

  - часточка Мощей невідомого Римського мученика, та багато інших.

 - мироточива ікона Свт. Миколая Чудотворця

  - мироточива ікона Божої Матері «Неустанної Помочі»

      Важлива історична подія відбулась 22 серпня 2011 р.Б. коли, скит з братією взяв під омофор та свою духовну опіку Високопреосвященніший Іоасаф (Василиків) Митрополит Івано-Франківський і  Галицький, Священноархимандрит  Манявського  Хресто-Воздвиженського чоловічого монастиря , таким чином наш скит став одним з перших по відродженню скитського життя за історією коли в свій час Манявський Скит в своєму підпорядкуванні  налічував більш як двісті скитів.  Не менш визначною була подія, яка мала місце в нашій історії це перебування в скиту чудотворної  ікони «Ігуменя Манявська»

   Історія нашої обителі на цьому не закінчується, а лише розпочалася і ми знаємо і віримо, що буде писатися віками і наші покоління в майбутньому будуть розповідати одне одному про святиню з великою повагою та шаною! Тож приїзжайте до нас і тут ви знайдете себе, тут ви на собі відчуєте любов Божу, пізнаєте тайну, велич й багатство молитви разом з братією скита!

     Нехай Всемилостивий Господь, який благословив цю Святу справу допоможе нам на далі, щоби творити добру і незабутню історію для прослави Його Святого Імені!

 


  
  

ГОЛОВНА | НОВИНИ ОБИТЕЛІ | ПУБЛІКАЦІЇ | ІСТОРІЯ | СВЯЩЕННОНАЧАЛІЄ | НАСТОЯТЕЛЬ | РОЗКЛАД СЛУЖБ | ФОТОГАЛЕРЕЯ | Контакти