ГОЛОВНА ПУБЛІКАЦІЇ ІСТОРІЯ СВЯЩЕННОНАЧАЛІЄ НАСТОЯТЕЛЬ БРАТІЯ РОЗКЛАД СЛУЖБ ФОТОГАЛЕРЕЯ Контакти
 
  Свято-Михайлівський Долинський чоловічий Скит
 
 
Контакти
e-mail: [email protected]
тел.: +38 0976514980
НОВИНИ ОБИТЕЛІ НОВИНИ СКИТА 2018
  Гість [Вхід] [Реєстрація]
НОВИНИ СКИТА 2018
НОВИНИ скита на 2017 рік
НОВИНИ 2016
ФОТОГАЛЕРЕЯ на 2016 рік
Архів новин за 2015
Архів фото за 2015
Архів новин за 2014
Архів фото за 2014
Архів новин за 2013
Архів фото за 2013
Архів новин за 2012 рік
Фотосюжет 2012 року
Архів новин 2011
Фотосюжет за 2011 рік

Наша кнопка:

Свято-Михайлівський Долинський чоловічий Скит

Назад Назад

Пам'ять отців 1-го Вселенського Собору

Сьогодні ми згадуємо Перший Вселенський Собор і отців Церкви, які зібралися на цьому Соборі. Тож в цей недільний день ігумен Даниїл в співслужінні: м.прот.Петра Мазурика та прот.Віталія Довгого звершив Святу Божественну Літургію по завершенні якої привітав всіх присутніх та виголосив повчальну проповідь на тему про 1-ий Вселенський Собор.

ФОТО ТУТ - http://fotoskit.webnode.com.ua/fotogalereya/

Чому нам треба згадувати про ці події давно минулих літ? Адже Перший Вселенський Собор відбувся у 325 році, майже 17-ть століть тому. Але він є для нас важливий тому, що цей Собор відстояв у християнському світі головну істину нашої віри, що є осередком нашого спасіння - Божество Господа нашого Ісуса Христа.

У ті часи було чимало богословів, які висловлювали свої судження про Тайну Божу, про те, чого людський розум осягнути не може. Але усе ж допитливий розум людини намагався осягнути і цю недоступну тайну, і з людської мудрості часто народжувались найрізноманітніші суперечливі думки і лжевчення. Одне із них сколихнуло увесь тодішній християнський світ. Називалося це лжевчення аріанством, за іменем Арія, пресвітера єгипетського, Олександрійського. Він доводив про те, що хоть Христос Спаситель і є Бог, але не Той Вищий Бог, а одна із створених Вищим Богом великих істот.

Ця єресь почала поширюватись дуже швидко, бо в ті часи Римську імперію населяли переважно язичники і, недавно навернуті в християнство, вчорашні язичники. В їх поняттях було багато богів на небі і на землі, які, за їхніми уявленнями, управляли зорями, вітрами, силами природи, рослинами, тваринами.

Арій говорив: ”Так, ми прославляємо Ісуса Христа, так, ми перед ним схиляємось, ми даємо Йому ім'я Бога. Але це не означає, що Той, хто жив на землі, як людина, страждаючи, радіючи, сумуючи, втомлюючись в дорозі, несучи на Собі всі немочі, крім гріха, - є Той самий верховний Творець, який все сотворив. Він є, ніби нижчий Бог, другий за рангом, створений.”

Розмірковуючи так, Арій поширював свою думку і людям це лжевчення видавалося зрозуміле і доступне. І коли б святі отці того часу не звернули увагу на те, яку небезпеку несе аріанство, тобто це вчення, то було б докорінно спотворене християнське вчення.

На цей Собор, що відбувся в місті Нікеї, прибули 318 єпископів і багато священиків. Святі отці Церкви урочисто ухвалили й виголосили Символ Віри, з якого виразно виходить, що хоч Христос прийшов на Божий світ як людина, але Він рівночасно не перестав бути Богом.

У чому полягає для нас радість спасіння?

А у тому, що ні ангел, ні якась інша Божа істота, а Сам Господь Бог став малим, щоб бути рівним з нами. Сам Господь віддав Себе, щоб людина прилучилася до Його Божественного життя. Апостол Павло вчить нас, що ніяка небесна істота, ніяка сила, а саме Сущий повсюди Бог втілився на землі заради нашого спасіння. Він і є Той, Хто любить людський рід, і кожну душу зокрема, і всіх нас загалом.

І от святитель Афанасій, святитель Миколай та інші великі отці Церкви того часу, відстоюючи цю істину перед аріанством, захищали найдорожче для нас, - те, без чого не може існувати християнська віра - Божество Ісуса Христа.

І ось, в ці дні, коли ми відзначаємо пам’ять святих отців, у Церкві читаються слова Спасителя Ісуса Христа з Його першосвященницької молитви і вона дає нам чітке уявлення про те, що Сам Господь, а ніхто інший, прийшов у світ: “Це ж бо є життя вічне, щоб знали Тебе єдиного істинного Бога і Того, що Ти послав, Ісуса Христа.” (Ів. 17:3-4) “Отче Святий! Збережи їх в ім'я Твоє,тих, кого Ти Мені дав, щоб вони були єдині, як і Ми.” (Ів. 17:11)

Єдині, як і Ми! Це говорить Христос - людина і Боголюдина, смертний і безсмертний, звертаючись до Отця Небесного, з Яким Він єдиний. Це і є єдність Отця і Сина.

Все, що відкриває нам Свята Церква, все, що є в Святому Письмі - всі ці великі тайни стосуються нашого життя. Тому то намагаймося вникати в них, намагаймося збагнути їх своїм розумом і серцем, щоб бути стійкими і непохитними в нашій вірі.

І нехай будуть нашими постійними наставниками Святі Отці Церкви, що утвердили нашу Православну віру на соборах і передали її нам незмінно від Христа. Любімо свою Церкву, додержуймося її заповідей і настанов, відвідуймо її від молодшого до старшого, бо в ній нас пригорне, в ній нас полюбить сам Спаситель і Сотворитель світу Ісус Христос! Амінь.


Дата публікації: 30.05.2017   Кількість переглядів: 314
ГОЛОВНА | НОВИНИ ОБИТЕЛІ | ПУБЛІКАЦІЇ | ІСТОРІЯ | СВЯЩЕННОНАЧАЛІЄ | НАСТОЯТЕЛЬ | БРАТІЯ | РОЗКЛАД СЛУЖБ | ФОТОГАЛЕРЕЯ | Контакти
Створення і підтримка сайту: LesHOST