ГОЛОВНА ПУБЛІКАЦІЇ ІСТОРІЯ СВЯЩЕННОНАЧАЛІЄ НАСТОЯТЕЛЬ РОЗКЛАД СЛУЖБ ФОТОГАЛЕРЕЯ Контакти
 
  Свято-Михайлівський Долинський чоловічий Скит
 
 
Контакти
e-mail: [email protected]
тел.: +38 0976514980
НОВИНИ ОБИТЕЛІ НОВИНИ СКИТА 2018
  Гість [Вхід] [Реєстрація]
НОВИНИ СКИТА 2018
НОВИНИ скита на 2017 рік
НОВИНИ 2016
ФОТОГАЛЕРЕЯ на 2016 рік
Архів новин за 2015
Архів фото за 2015
Архів новин за 2014
Архів фото за 2014
Архів новин за 2013
Архів фото за 2013
Архів новин за 2012 рік
Фотосюжет 2012 року
Архів новин 2011
Фотосюжет за 2011 рік

Наша кнопка:

Свято-Михайлівський Долинський чоловічий Скит

Назад Назад

В обителі вшанували первом.арх.Стефана

9 січня, в день памяті первомученика і архідиякона Стефана ігумен Даниїл в співслужінні братії і духовенства звершив Святу Божественну Літургію. По прочитаному Євангелії змістовну проповідь виголосив насельник скита ієромонах Пімен. По завершенні Літургії до присутніх звернувся настоятель скита, який зачитав Різдвяне послання митрополита Іоасафа, привітав іменинників побажавши всім Многих Літ!

Святий Стефан належав до сімдесяти апостолів, пам’ять яких наша Церква святкує 4 січня. Діяння апостольські кажуть про нього, що він був “муж, повний віри і Святого Духа… повний благодаті й сили, творив чуда й великі знаки в народі”.

Святий Стефан не тільки ревний апостол, але й первісток мучеників. Оскаржений перед Синедріоном фальшивими свідками, він мужньо визнає святу віру. Через це його виводять за місто й каменують. Це сталося біля 34 або 35 року після Різдва Христового.

Святий Стефан перший після Христового Вознесіння за Господа Ісуса Христа пролив кров і віддав життя. Звідси він має почесний титул Первомученика. Цей титул святі Отці високо підносять у своїх проповідях, на ньому наголошує Церква у богослужіннях празника святого Стефана і перенесення його святих мощей 2 серпня.

Культ Святого Стефана найдавніший з усіх мучеників. Про день його смерті не відомо. Свята Церква пам’ять про нього пов’язує з празником Христового Різдва, бо як перший Христовий мученик він мав дуже близьке відношення до Христа. Спочатку і Східна, і Західна Церкви святкували празник святого Степана другого дня після Різдва Христового. Та коли у Східній Церкві з’явився звичай, за яким наступного дня після Різдва празнували Собор Пресвятої Богородиці, то десь у VII столітті пам’ять святого Степана перенесли на третій день різдвяних свят. Західна Церква і до сьогодні святкує празник святого Степана 26 грудня.

Його празник скрізь знали уже у IV ст. і святкували на рівні з апостолами. У IV і V ст. на Сході й на Заході на його честь будують святі храми. У самому Царгороді було аж три церкви, в ім’я святого Степана.

Новим поштовхом до ще більшого культу святого Степана стало віднайдення його мощей в 415 році.

Знайдені мощі святого Степана перенесено до храму на Сіоні в Єрусалимі. Через якийсь час їх знову перенесли до храму каменування на північ від Єрусалима. Жінка цісаря Феодосія Молодшого, Євдокія, в 460 році на місці первісного храму каменування збудувала гарну базиліку, яку потім було зруйновано. Руїни цієї базиліки віднайдено 1812 року і на старих фундаментах побудовано теперішню церкву святого Степана.

Пізніша традиція місцем мученицької смерті святого Степана почала вважати долину Кедрону на схід від Єрусалиму. Тому і східна брама старого міста зветься тепер брамою святого Степана.

У 560 році частину мощей святого Степана перенесено до Царгорода і зложено їх спочатку у храмі святого Лаврентія, а пізніше в новозбудованому храмі святого Степана. Грецька Церква перенесення мощей до Царгорода святкує 2 серпня. Як при знайденні, так і при перенесенні мощей святого Степана діялися різні чуда.

Прес-Служба Скита

Дата публікації: 09.01.2018   Кількість переглядів: 272
ГОЛОВНА | НОВИНИ ОБИТЕЛІ | ПУБЛІКАЦІЇ | ІСТОРІЯ | СВЯЩЕННОНАЧАЛІЄ | НАСТОЯТЕЛЬ | РОЗКЛАД СЛУЖБ | ФОТОГАЛЕРЕЯ | Контакти